Jaki kolor wybrać? 4 sposoby na znalezienie inspiracji

Wybór koloru ścian pozornie wydaje się być prostym zadaniem. Przygotowując się do remontu zastanawiamy się jaki kolor wybrać. Myślimy nad tym, jaki kolor lubimy najbardziej i podejmujemy decyzję.

Często, dopiero po całkowitym umeblowaniu pomieszczenia, orientujemy się, że kolor nie współgra z całym wnętrzem. Estetyczny i spójny pokój nie powstaje przypadkowo. Dekorując nowe pomieszczenie musimy zastanowić się nad stylem oraz kolorystyką.

Dzisiejszy post poświęcony jest wyborze odpowiedniej palety kolorów. Poznaj 4 sposoby, które pomogą Ci dobrać odpowiednią kolorystykę do pokoju i stworzyć spójną oraz estetyczną przestrzeń.

 

Jaki kolor wybrać?

 

Jaki kolor wybrać?

 

1. Zainspiruj się naturą

Zainspiruj się kolorami, które występują w naturze. Jakiś czas temu natknąłem się na stronę Search by color. Design seeds, na której możesz znaleźć różne odcienie wybranego koloru. Palety kolorów prezentowane na stronie oparte są na zdjęciach natury. Na stronie znajdziesz także mnóstwo inspirujących kolorów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

 

2. Jaki kolor wybrać? Odpowiedź jest w sztuce

Sztuka od zawsze była źródłem inspiracji, także w wyborze koloru pomieszczeń. Malarstwo to najlepszy wybór, jeśli chodzi o poszukiwanie palet kolorów, ponieważ większość artystów ma talent do wybierania estetycznych kombinacji kolorystycznych. Weźmy na przykład ten impresjonistyczny obraz – białe, szare, niebieskie, granatowe, fioletowe i liliowe odcienie tworzą piękną kombinację, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Inspiracji szukaj na Great Big Canvas

Jaki kolor wybrać?

3. Tekstylia

Podobnie jak artyści, projektanci tekstyliów rozumieją, jak łączyć i dopasowywać kolory oraz wzory, aby tworzyć niepowtarzalne i estetyczne projekty. Nie wiesz jak połączyć kolory? Udaj się do sklepu z tekstyliami lub poszukaj inspiracji w Internecie.

Piękne połączenie szarości, złota, błękitu i kobaltu. Takie połączenie, spokojnych, chłodnych i wyciszających kolorów świetnie sprawdzi się w sypialni.

 

Jaki kolor wybrać? Paleta kolorów

4. Koło barw

Koło barw to podstawowe narzędzie dla architektów i projektantów, które pomaga połączyć i skontrastować ze sobą kolory. Pokazuje zasady mieszania się i powstawania barw. Jeśli chcesz pobawić się w stworzenie własnej barwy koło barw to coś co musisz znać.

 

Jaki kolor wybrać? Jak pomalować mieszkanie?

 

Zobacz:

Jak pomalować mieszkanie? Odkryj tajniki profesjonalistów

Jak spersonalizować wnętrze? Poznaj 5 sposobów

Odwiedź nas na facebooku:  Loft dizajn

Similar Posts