Czy warto inwestować w meble vintage
|

Czy warto inwestować w meble vintage?

Meble vintage to idealne rozwiązanie dla osób znudzonych popularnymi i przeciętnymi meblami oferowanymi przez znane sieciówki. Meble te, charakteryzują się solidnością i unikalnym stylem, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Wyjątkowe vintage komody, szafki, stoliki kawowe, fotele i wiele innych akcesoriów potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Meble vintage nie tylko pozwolą Ci stworzyć oryginalny wystrój, ale także są najlepszą inwestycją. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ponadczasowy styl. 

 

Meble vintage – dlaczego warto je wybrać? 

 

Niepowtarzalne wnętrze na wyciągnięcie ręki 

Wyjątkowe vintage perełki z ubiegłego wieku to pożądany element mieszkań z retro duszą. Pojedyncze egzemplarze są idealnym wyborem dla osób ceniących sobie wyjątkowość i indywidualizm – decydując się na ich wybór możemy być pewni, że nie spotkamy

ich w żadnym innym miejscu. Ponadczasowa klasyka, w wydaniu mebli w stylu vintage, sprawdzi się w niemalże każdej aranżacji. Ponadto meble vintage to synonim ręcznego rzemiosła – wykonywane z niezwykłą starannością i dokładnością, pomimo upływu lat wciąż są solidne i świetnie pełnią swoje funkcje.

Drewniane komody na cienkich nóżkach, solidne stoliki kawowe i stoły, które pomieszczą całą rodzinę, czy wygodne fotele to produkty pożądane przez kolekcjonerów. 

 

Meble vintage – rosnąca wartość 

 

Chierowski, Hałas, Kruszewska – to tylko kilka nazwisk wybitnych projektantów mebli doby socrealizmu. PRL tworzył własne realia i miał wpływ na wiele aspektów życia, w tym produkcję mebli.

Pomimo wielu ograniczeń projektanci tworzyli innowacyjne, minimalistyczne i ładne konstrukcje. Oryginalne modele pochodzące z lat 60. i 70. posiadają niezwykłą wartość – i nie mówimy tu wyłącznie o wartości sentymentalnej. Meble inspirowane sztuką ludową, wzornictwem i tradycyjnym polskim rzemiosłem świetnie dopasowywały się do nowoczesnych potrzeb.

 

Meble vintage. Uszak fotel PRL 1960 LOFTFotel Uszak

Meble vintage – w trosce o planetę 

 

Zwróciliśmy już uwagę na wyjątkowość, piękno i wartość mebli ubiegłej epoki, jednakże nie są to jedyne pozytywne aspekty retro wyposażania. Warto zauważyć, że wybór prawdziwych mebli vintage ma także korzystny wpływ na planetę. Wybierając meble po renowacji dajesz im drugie życie.

Kupując nowe meble tworzysz popyt, a producenci zwiększają podaż. Meble produkowane na masową skalę niszczą środowisko, a niskie ceny świadczą o jakości oferowanych produktów. Decydując się na używane meble po renowacji stawiasz na ponadczasowy styl i ekologię. Meble vintage, w których odzwierciedlają się historie ludzi, miejsc i duch przeszłości tworzą niepowtarzalny klimat i dizajnerskie wnętrze z prawdziwego zdarzenia. 

 

meble vintage

 

Zobacz:

Meble PRL. 5 najpopularniejszych modeli mebli made in PRL

Zabytkowa ceramika PRL – ponadczasowy styl i urok

Odwiedź nas na Facebooku: loftdizajn i Instagramie: loftdizajn

Similar Posts