Zabytkowa ceramika PRL
| |

Zabytkowa ceramika PRL – ponadczasowy styl i urok

Kultowa ceramika z okresu PRL jest prawdziwą gratką dla wielu kolekcjonerów. Nieuszkodzone i kompletne zastawy z ceramiki, flakony, dzbanki lub inne elementy ozdobne osiągają zawrotne ceny na aukcjach. W wielu z nas peerelowska ceramika  przywołuje wspomnienia beztroskiego dzieciństwa i domowego ciepła.  Współcześnie ceramika PRL powraca do łask i nie pełni wyłącznie elementu ozdobnego. Zdobione, retro zastawy coraz częściej goszczą we współczesnych kuchniach, a nietuzinkowe wazony zdobią wnętrza nowoczesnych pomieszczeń. Poznaj starannie wyselekcjonowaną kolekcję ceramiki z okresu PRL w ofercie Loft Dizajn

 

Zestaw kawowy Tułowice

Zabytkowy zestaw kawowy z Tułowic zachwyca pięknymi, ręcznie malowanymi zdobieniami. Ta kolekcjonerska zastawa doda retro klimatu każdemu wnętrzu. Wysoka jakość wykonania sprawia, że pomimo upływu czasu zestaw wciąż pięknie się prezentuje, a wypicie w nim kawy jest przyjemnością najwyższej rangi.

 

Ceramika PRL. Zestaw kawowy Tułowice

Zestaw kawowy, Tułowice

 

Ceramika PRL. Filiżanki Mirostowice

Dwie zabytkowe filiżanki z zastawy Nefryt to prawdziwe perełki dla kolekcjonerów ceramiki PRL. Wyprodukowane w latach 60. w Zakładach Ceramicznych w Mirostowicach Dolnych zachwycają do dzisiaj. Misterne zdobienia i nietuzinkowy kolor nadają im niezaprzeczalnego uroku.

 

Ceramika PRL. Nefryt Filiżanki z Mirostowic

Filiżanki Mirostowice , Nefryt

 

Ceramika PRL. Miski bulionówki

Zabytkowe miski bulionówki z okresu PRL, także zostały wyprodukowane w Mirostowicach Dolnych. Dzięki starannemu wykonaniu pomimo upływu czasu wciąż zachwycają. Ręcznie zdobione pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną.

 

Ceramika PRL. Miski bulionówki Mirostowice Dolne

Miski, bulionówki z Mirostowic Dolnych

 

Kufel Żywiec beer

Kufel Żywiec beer został wyprodukowany w Tułowicach w dobie PRL. Ceramika PRL to gwarancja najwyższej wytrzymałości, dlatego pomimo upływu lat kufel wciąż świetnie się prezentuje. Ręczne zdobienia sprawiają, że kufel nie pełni jedynie funkcji naczynia, ale jest także niezwykłą ozdobą.

 

Ceramika PRL. Kufel Żywiec beer tułowice loftdizajn.pl

Kufel Żywiec beer Tułowice

 

Zobacz także:

Meble PRL. 5 najpopularniejszych modeli mebli made in PRL

Metalowe krzesła z czasów PRL. Przeczytaj historię Meblometu

Odwiedź nas na facebooku: Loftdizajn

Similar Posts