Jak przeprowadzić się i nie zwariować? Zobacz 8 porad

Statystyczny Polak przeprowadza się średnio 4 razy w życiu. Bez wątpienia przeprowadzka to jedno z ważniejszych wydarzeń, które potrafi zrewolucjonizować nasze życie. Często towarzyszy nam uczucie ekscytacji – w końcu zmieniamy otoczenie.

Jednocześnie przeprowadzka wymaga dużo wysiłku, czasu i niewątpliwie jest stresująca. Jeżeli chcesz wiedzieć jak szybko się przeprowadzić i poznać sposoby, które uczynią przeprowadzkę mniej stresującym przeżyciem – to dobrze trafiłeś!

 

Przeprowadzka. Jak szybko się przeprowadzić?

 

Jak szybko się przeprowadzić?

 

1. Zrób przegląd rzeczy

Większość z nas ma tendencję do gromadzenia, szczególnie, gdy mieszkamy w jednym miejscu przez dłuższy czas. Kluczową wskazówką jest upewnienie się, że nie przenosisz w nowe miejsce rzeczy, które są zbędne.

Przed przystąpieniem do pakowania przeglądnij rzeczy, które posiadasz i zastanów się, czy naprawdę ich potrzebujesz. Sprzedaj, oddaj znajomym lub potrzebującym rzeczy, których nie używasz lub te, które Ci się znudziły.

 

2. Nie oszczędzaj na kartonach do pakowania

Pójście do lokalnego sklepu i zdobycie kilku kartonów za darmo bez wątpienia jest kuszące.  Pamiętaj jednak, że kartony nie przeznaczone do przeprowadzek, są mniej wytrzymałe. Kartony przeprowadzkowe to tania inwestycja, a pewność, że karton nie rozsypie Ci się w rękach przy przenoszeniu jest bezcenna.

 

3. Ustaw minutnik

Na każde pomieszczenie przeznacz określoną ilość czasu i ustaw minutnik. Dzięki temu będziesz zmotywowany, aby faktycznie skupić się na tym co robisz. Dodatkowo, podziel pakowanie na etapy. Jedno pomieszczenie dziennie, z ustawionym minutnikiem na na przykład 2-3 godziny sprawi, że przeprowadzka nie będzie, aż tak absorbująca. Nie pakuj wszystkiego dzień przed przeprowadzką. 

 

Przeprowadzka. Jak szybko się przeprowadzić?

 

4. Oznacz kartony

Aby nie pogubić się we własnych rzeczach (kartonach :), przyklej na nie odpowiednie etykiety lub oznacz je w wybrany przez siebie sposób. Na przykład kartony zawierające rzeczy z sypialni oznacz niebieskim kolorem. W ten sposób bez problemu będziesz mógł zadecydować, które pomieszczenie chcesz rozpakować jako pierwsze.

 

5. Karton wagi lekkiej

Jednym z błędów, popełnianych przez wiele osób podczas przeprowadzki, jest próba upchnięcia wszystkich swoich rzeczy, w kilku kartonowych pudełkach. Przede wszystkim użyj tyle kartonów, ile potrzebujesz i nie przepakowuj ich. Twórz łatwe do przenoszenia, niezbyt ciężkie ładunki i zadbaj o swój komfort. Ciężkie przedmioty, takie jak książki, pakuj w małe pudełka, a lżejsze w te większe.

 

6. Spakuj ubrania ekonomicznie

Pakowanie ciuchów może być jednym z najbardziej czasochłonnych elementów przeprowadzki. Ważne jest, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca podczas pakowania odzieży. Nie ukrywajmy, walizki z ciuchami potrafią zająć najwięcej miejsca podczas przewożenia.

  • Zwijaj ubranie zamiast składać, w ten sposób zaoszczędzisz dużo miejsca.
  • Zapakuj część ubrań w worek próżniowy.

 

7. Zadbaj o meble

Poświęć czas na zabezpieczenie mebli przed przeprowadzką. Wyjmij szuflady i drzwiczki, a następnie je zabezpiecz. W ten sposób mebel będzie lżejszy do przeniesienia. Jeżeli nie jest to możliwe, zaklej je taśmą. Jeśli decydujesz się na rozłożenie mebli, umieść wkręty i śruby w plastikowych torebkach a następnie dokładnie przyklej je do konkretnego mebla – wtedy na pewno ich nie zgubisz.

 

 

Przeprowadzka. Jak szybko się przeprowadzić?

Krzesła Aga

8. Uważaj na szkło

Transport naczyń i innych łatwo tłukących się przedmiotów, należy do najtrudniejszych rzeczy. Przede wszystkim nie pakuj wszystkiego razem, a każdą rzecz owiń folią bąbelkową. Pustą przestrzeń w kartonie wypełnij papierem do pakowania bądź ręcznikami, tak aby rzeczy nie obijały się podczas transportu.

 

Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą Ci podczas przeprowadzki. A może sami chcecie podzielić się swoim doświadczeniem? Dajcie znać w komentarzach!

 

Zobacz:

Jak kupić meble i nie przepłacić? Poznaj 5 sposobów

Jak spersonalizować wnętrze? Poznaj 5 sposobów

Nasz fanpage: loftdizajn

Similar Posts