Jakie lustro do przedpokoju
|

Jakie lustro wybrać do przedpokoju? Rzeczy, o których musisz wiedzieć

Wybór odpowiedniego lustra do przedpokoju, łazienki czy salonu  to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. To w nim będziemy codziennie się przeglądać i to ono będzie nas informowało o aktualnym wyglądzie. Wyboru lustra nie powinniśmy bagatelizować, gdyż jest to dekoracja o wielu zastosowaniach w obszarze wystroju wnętrz.

Jakie lustro wybrać do przedpokoju?

Lustro w przedpokoju powinno być przede wszystkim duże. To z niego najczęściej korzystamy, kiedy wychodzimy w domu. Świetnym pomysłem będzie także użycie przeszklonych drzwi do zabudowanej szafy. Zazwyczaj ograniczona przestrzeń w przedpokoju zostanie optycznie powiększona, rozjaśniona i otwarta. Dodatkowe źródło światła wzmocni ten efekt.

 

Jakie lustro do przedpokoju

Zalety wykorzystania luster w projektowaniu wnętrz.

Dzięki rozwojowi techniki, dizajnu oraz bogactwa dostępnych form i materiałów, lustro stało się czymś więcej niż tylko przydatnym przedmiotem podczas porannej toalety. Rozmaite kształty luster stały się bardzo istotnym elementem wystroju wnętrz. Umiejscowienie lustra np. w małej łazience pomaga optycznie ją powiększyć.

Kolejną zaletą lustra jest właściwość odbijania światła, co można sprytnie wykorzystać w niedoświetlonych wnętrzach. Dzięki tym cechom, lustra stały się skutecznym, coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w projektowaniu wnętrz.

 

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Jakie lustro wybierzemy do łazienki? Motyw wybranych płytek, wykończeń detali oraz dekoracji powinien współgrać z wybranym lustrem, które stanowi w łazience zazwyczaj centralny element.

Oprócz lustra zawieszonego nad umywalką, warto zadbać o dodatkowe lustro obejmujące całą naszą sylwetkę. Sposobów na umieszczenie lustra w  łazience jest kilka

  • Lustrzane drzwiczki do szafki
  • wklejona szklana tafla w miejsce płytek
  • szklane płytki
  • lustro w dizajnerskiej ramie

Należy pamiętać także o tym, żeby lustro w łazience było dobrze doświetlone. Możemy zdecydować się na zakup kinkietu/lampki, którą zwiesimy nad lustrem. Inne rozwiązanie to pasek ledowy wokół lustra lub umieszczony pod tafla lustra  na krawędziach.

 

jakie lustro do łazienki

 

Jakie lustro do salonu?

Najważniejsza funkcją lustra w salonie jest funkcja dekoracyjna. Tym aspektem przed wszystkim powinniśmy się kierować dokonując wyboru lustra. Mnogość form i kształtów może przyprawić nas o zawrót głowy. Lustro powinno pasować przede wszystkim do stylu, w którym zdecydowaliśmy się urządzić nasz salon.

Zapraszamy na nasz profil na fb

Przeczytaj także

Metalowe krzesła z czasów PRL. Przeczytaj historię Meblometu

Jak usunąć farbę z metalu? 4 sprawdzone sposoby

Kuchenka gazowa czy indukcja?

Jak położyć gładź na ścianie?

Similar Posts