wymiary stolika kawowego wysokość

Wnętrza w stylu industrialnym. TOP 5 cech

Wnętrza industrialne – co musisz wiedzieć?

Wystrój industrialny łączy elegancką nowoczesność z organicznym, żywym stylem, tworząc tym samym idealną grę kontrastów. Jednak, co tak naprawdę oznacza projektowanie wnętrz w stylu industrialnym? Poznaj 5 charakterystycznych cech industrialnych wnętrz!

 

1. Neutralna paleta kolorów

Jedną z cech pomieszczeń w stylu industrialnym jest to, że odważne akcenty kolorystyczne pojawiają się jedynie w drobnych szczegółach, podczas gdy większość przestrzeni utrzymana jest w barwach neutralnych.

Dominującymi kolorami są biały, kremowy, beżowy, piaskowy, szary, szarobrązowy. Połączenie neutralnych kolorów tworzy minimalistyczny i stylowy wygląd.

 

Meble industrialne producent

2. Połączenie drewna z metalem

Urządzając mieszkanie w stylu industrialnym często zastanawiamy się jak połączyć nowe oraz stare materiały.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego charakterystycznego kontrastu jest połączenie różnych rodzajów metali i drewna w ogólnym projekcie wnętrza. Na przykład możesz postawić na drewnianą toaletkę lustro w stalowej ramie.

 

metamorfoza małej łazienki

3. Oświetlenie zgodne z motywem

Większość oświetlenia w stylu industrialnym jest wykonana z metalu.

Najczęściej są to masywne lampy loftowe pełniące funkcję centralnego oświetlenia. Dobrym pomysłem są też  lampy podłogowe, które świetnie sprawdzą się w salonie, jako uzupełnienie głównego oświetlenia.

 

lampa podłogowa Omi

Lampa podłogowa Omi

4. Akcesoria vintage

Loftowe wnętrza mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Ci ostatni uważają lofty za miejsca zimne i surowe. Jednak jest na to rozwiązanie. Kluczem do uzyskania balansu są odpowiednie akcesoria.

Postaw na dodatki w stylu vintage, takie jak stare fotografie, aparaty, porcelanę, zegary, tablice. To one sprawią, że pomimo surowego charakteru loftu, poczujesz się jak w domu.

 

prl vintage sklep starocie loftdizajn.pl 4

Tablica magnetyczna loft, vintage

5. Loftowa przestrzeń

Domy i mieszkania w stylu industrialnym zwykle są przestronne. Jednak, aby przestrzeń nie wyglądała na przytłaczającą i trudną do dekoracji, meble układa się w sposób strategiczny. Ma to na celu rozbicie przestrzeni.

Czy w związku z tym styl industrialny zarezerwowany jest jedynie dla przestronnych mieszkań? Odpowiedź brzmi: nie.

 

 

Zobacz:

6 sposobów na wykończenie ścian w loftowym stylu

Cegła dekoracyjna na ścianie? Zobacz jak zrobić

Mieszkania loftowe. Sprawdź co musisz wiedzieć o loftach

Similar Posts