ściana z cegły pomieszczenie loft apartament

6 sposobów na wykończenie ścian w loftowym stylu

Pomysły na ściany loft

Sposób wykończenia ścian, to jeden z kluczowych wyborów, który należy podjąć przy projektowaniu loftu. Jeśli nie wiesz jeszcze na co się zdecydować, poniższe zestawienie może pomóc Ci w wyborze

  • gipsowa imitacja cegły w przestrzeni loftCegła/imitacja cegły

Pomieszczenia wyłożone starą cegłą to jeden z najbardziej charakterystycznych sposobów wykończenia loftu. Najlepszy efekt daje stara, zniszczona cegła (ścięte blaty). Równie efektowne mogą być gipsowe odlewy imitujące cegłę. Mnogość gipsowych wzorów do wyboru, jest niewątpliwą zaletą tego materiału.

 

  • Masa betonowa

Stosunkowo prosta do aplikacji masa imitująca beton, po wyschnięciu sprawia niesamowite wrażenie. Barwa jest bardziej żywsza niż prawdziwego betonu.

  • Tynk cementowy

Tynk cementowy to stara szkoła wykończenia ścian, w wielu loftowych wnętrzach wciąż święci swoje triumfy.

  • Płyty betonowe/beton

Materiał o bardzo zimnym, ale jakże efektownym charakterze.

  • Gres

Płytki gresowe mają rozmaite rozmiary oraz wzory. Mogą imitować zarówno drewno jak i beton, przyjmując przy tym różne kolory. Gres to kolejny warty do rozważenia materiał.

  • Stare deski

Najbardziej efektowne są stare deski, które przez lata były wystawione na oddziaływanie deszczu, wiatru i słońca. Deski ze starych stodół czy innych, leciwych zabudowań mogą być doskonałym materiałem dekoracyjnym.

deski do dekoracji ściany

Similar Posts