wolnostojąca wanna w przestrzeni otwartej łazienki lub sypialni pomysły inspiracje

Aranżacja łazienki. Pomysły i trendy.

Pomysły i trendy w projektowaniu i urządzaniu łazienek

Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz dążą  do zwiększania przestrzeni łazienek. Jest związane z nowymi funkcjami, które przyszło im pełnić. Do funkcji sanitarnej oraz higienicznej, doszły relaksująco-wypoczynkowe. Wiąże się to także z nowymi rozwiązaniami, które stosuje się w tej przestrzeni.

Postęp technologiczny oraz większy metraż łazienek niech będą sprzymierzeńcami dla Waszej wyobraźni i kreatywności. My postanowiliśmy dla Was zebrać tylko kilka z rozwiązań i trendów zyskujących sobie na popularności.

 

Wydzielenie przestrzeni spełniającej funkcje sanitarne oraz relaksujące

 

Wydzielenie przestrzeni spełniającej funkcje sanitarne oraz relaksujące w łazience

 

W zależności od wielkości jaką dysponujemy, możemy podzielić łazienkę na 2 lub 3 części. W pierwszej części będzie się znajdował sedes, bidet oraz umywalka. W drugiej wanna lub prysznic (najlepiej wanna i prysznic). Trzecia część będzie strefą relaksu, w której umieścimy fotel, toaletkę oraz szafki. Pierwszą strefę powinniśmy oddzielić  od pozostałych np. za pomocą tafli matowego szkła; ozdobnych, betonowych płyt lub ścianką z luksferów.

 

Wolnostojąca wanna w łazience

 

wolnostojąca wanna w przestrzeni otwartej łazienki lub sypialni

 

Zarówno nowoczesne, dizajnerskie wanny jaki i te stylizowane na XIX-wieczne, mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Może zamiast kupować najtańszą akrylówkę za 200 zł, warto by zastanowić się nad zakupem nie tylko z praktycznej strony, ale także estetycznej. Wolnostojąca wanna w połączeniu z dizajnerską, wolnostojącą baterią, będzie pełniła obie te funkcję przez lata.

 

Łazienka w sypialni

 

Połączenie łazienki z sypialnią to genialny pomysł

 

Umiejscowienie łazienki w sypialni to bardzo praktyczny i wygodny pomysł. Oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy drugą łazienką dla dzieci lub gości. Rozdział łazienki od sypialni można wykonać za pomocą nowoczesnej szyby przeźroczysto-matowej, której tryb zmienimy za pomocą jednego przycisku. W przypadku trybu przeźroczystego, przestrzeń stanie się optycznie większa. Tryb matowy  z kolei zapewni nam intymność. Zastosowanie dużych, przesuwnych drzwi, będzie spełniało podobne funkcje.

 

Jak widzisz czasy kiedy wielkość łazienki ograniczało się do absolutnego minimum minęły bezpowrotnie. Wymogły to nowe funkcje, które przyszło im pełnić. Warto wziąć pod uwagę zmieniające się trendy podczas projektowania własnej łazienki.

 

Similar Posts