kuchenne inspiracje i aranżacje

Praktyczne pomysły do Twojej kuchni

Kuchenne inspiracje i aranżacje

Kuchnia jest miejscem, w którym najprawdopodobniej spędzisz sporą część swojego życia. Głównie od wystroju i odpowiedniego (praktycznego) urządzenia będzie zależało, czy będzie to miejsce, które polubisz.

 

Kuchnia z oddzielną wyspą

 

Nowoczesny loft z kuchnią

 

Kuchnia z wyspą to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią dużo gotować. Nieograniczony dostęp do blatu roboczego ułatwia wspólne przygotowywanie posiłków. Oddzielna wyspa może także pełnić funkcję stołu jadalnego oraz baru podczas okolicznościowych imprez. Projektując naszą wyspę musimy wziąć pod uwagę niezbędne przyłącza, które musimy zapewnić dla dodatkowych urządzeń. Niezbędnym minimum jest zapewnienie punktów elektrycznych (oświetlenie oraz gniazdka). W przypadku chęci umiejscowienia zlewu (ewentualnie zmywarki) także dopływu wody oraz odpływu kanalizacyjnego.

 

Świeże zioła w kuchni

 

świeże zioła w kuchni to genialny pomysł

 

Osoby, które lubią mieć świeże zioła zawsze pod ręką, powinny się zastanowić nad stworzeniem własnego zielnika, który doda naszej kuchni więcej koloru, smaku i zapachu. Wystarczy kilka doniczek na parapecie naszego okna. Pielęgnacja nie jest czasochłonna, a nawet jeśli zbytnio je „przytniemy” zawsze możemy dokupić nowe sadzonki. Oprócz ziół możemy także pokusić się o własne pomidory. Jest to szczególnie dobra opcja dla posiadaczy balkonów.

 

Farba tablicowa

 

pomysły na wystój kuchni - farba tablicowa

 

Ściana pomalowana farbą tablicową to fajny pomysł nie tylko do kuchni w stylu loft. Na takiej ścianie możemy zapisać zarówno przepis na naleśniki jak i stworzyć inspirującą grafikę. Najpopularniejszym kolorem farb tablicowych jest czerń, jednak na rynku dostępne są także farby w innych kolorach. Wydajność z 1 litra przy malowaniu jednokrotnym to ok 10 m kw, Jednak żeby farba tablicowa dobrze pokryła ścianę, należy malować nią dwukrotnie.

 

Duży, drewniany stół z centralnie zawieszoną lampą w otwartej kuchni

 

Kuchnia na poddaszu, układ otwarty salon kuchnia drewniany stół z centralnie zawieszoną lampą

 

Duży, drewniany stół z centralnie zawieszoną lampą doda smaku i charakteru każdej kuchni. Rodzinne spotkania, czy odwiedziny znajomych, przestaną być dla Ciebie utrapieniem a staną się czasem prawdziwej celebracji i radości.

 

Similar Posts