Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię w bloku? Skorzystaj ze sprawdzonych trików

Jak urządzić małą kuchnię? Próbując odpowiedzieć na to pytanie, najpierw należy się zastanowić jakie funkcje ma spełniać nasza Kuchnia. Jeśli mamy zamiar odgrzewać tylko posiłki to zaplanujemy ją trochę inaczej niż w przypadku, kiedy jesteśmy miłośnikami gotowania.

Kuchnia to miejsce, w którym można nie tylko gotować i jeść, ale także cieszyć się towarzystwem bliskich. Ponieważ kuchnia to nieodłączna część mieszkania, powinna być udekorowana tak, by inspirować do robienia dobrego jedzenia,  przywoływać wspomnienia oraz sprawiać radość.

 

kuchnia w bloku

 

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Mała kuchnia to mniej miejsca na wystrój, co wcale nie musi oznaczać braku miejsca w szafach. Takie kuchnie mogą łatwo przeciwstawić się swoim większym odpowiednikom jeśli tylko podczas urządzania wykażemy się odrobiną sprytu i kreatywności. Jak urządzić małą kuchnię w bloku (i nie tylko) żeby gotowanie w niej sprawiało nam przyjemność? O tym poniżej.

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Znajdziesz tu kilka drobnych sztuczek kuchennych i wskazówek, które zainspirują Twojego wewnętrznego projektanta wnętrz (jest tam, prawda?)  i pomogą Ci w stworzeniu przestrzeni, którą pokochasz.

 

Zanim zaczniesz…

Eksperymentuj – baw się doborem farb oraz wyborem akcesoriów. Przekonasz się, że istnieje wiele pomysłów na dekorowanie małej kuchni bez utraty cennej przestrzeni.

Jak urządzić małą kuchnię – praktyczne porady

1. Składany stół i krzesła

 

Kup rozkładany stół oraz składane krzesła do swojej kuchni. W razie konieczności możesz go rozłożyć i dostawić kolejne krzesła, a cała operacja zajmie zaledwie minutę. Urządzanie małej kuchni nie musi być trudne.

 

2. Wysokie, modułowe szafki

jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Odpowiednie meble powinny nadać kuchni styl i sprawić, by wszystkie niezbędne akcesoria się zmieściły. Wysokie sufity są naszym sprzymierzeńcem w tej potyczce. Wyższe szafki od standardowych to o wiele więcej miejsca na niezbędne akcesoria.

Zoptymalizuj przestrzeń roboczą

Jeśli proces gotowania ma być przyjemnością to odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni do przygotowywania posiłków jest bardzo ważne.

Zlew, płyta grzewcza, lodówka oraz przestrzeń robocza – to 4 podstawowe miejsca, których ustawienie jest kluczowe. Projektując to miejsce zastanówmy się jak wygląda proces gotowania, jakie czynności po kolei robimy i jakie ustawienie zlewu, płyty grzewczej i pozostałej przestrzeni będzie najwygodniejsze.

 

Kuchenny minimalizm

W małej przestrzeni mniej znaczy często więcej i kilka małych, prostych elementów może być dokładnie tym, czego potrzebowała twoja kuchnia.

Podczas dobierania wyposażenie kierujmy się naszym dotychczasowym doświadczeniem. Jeśli czegoś nie używasz ponad rok to znaczy, że tego nie potrzebujesz.

 

Wieszak na akcesoria

Zamontuj relingi oraz zakup haczyki do łatwego i dekoracyjnego wieszania przyborów kuchennych. To naprawdę przydatna rzecz. Najczęściej używane przedmioty będą dostępne zawsze pod ręką. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko miejsce w szafkach ale także sporo cennego czasu.

Na zakończenie pamiętaj, że to jest TWOJA KUCHNIA i to przede wszystkim Ty powinieneś czuć się w niej dobrze. Niech kuchnia wyrazi Twój osobisty styl. Ożyw ją kolorami, zapachem i dekoracjami. Urządzanie małej kuchni nie musi być trudne.

Jak urządzić małą kuchnię na poddaszu

Powodzenia!

Koniecznie zajrzyj na nasze profile na fb

Loftdizajn – dizajn, meble, aranżacje

Similar Posts