biurko z półeczką loft

Biurko dla dziecka. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze!

Biurko to jedno z ważniejszych mebli w dziecięcym pokoju. W końcu przez najbliższe kilka lat Twoje dziecko będzie przy nim spędzać niemało czasu. Szacuje się, że dziecko spędza w pozycji siedzącej więcej, niż 10 godzin dziennie. Niestety często siedzi w niepoprawnej pozycji, co powoduje późniejsze problemy z kręgosłupem lub prawidłowym utrzymaniem postawy ciała.

Warto wiedzieć, że wybór odpowiedniego biurka oraz krzesła może zminimalizować do minimum ryzyko skrzywienia kręgosłupa.

Jak wybrać biurko, aby było funkcjonalne, nie miało negatywnego wpływu na postawę, a przede wszystkim nie trzeba było go wymieniać co kilka lat?

Brzmi jak twardy orzech do zgryzienia? Nic bardziej mylnego, z naszymi radami będziesz wiedział jak wybrać idealne biurko, czyli takie na jakie zasługuje Twoje dziecko.

 

Biurko dla dziecka. Co musisz wiedzieć?

 

  • Wymiary biurka dla dziecka w wieku szkolnym powinny mieć przynajmniej 60cm  x 120 cm.
  • Pamiętaj, że ostateczna wysokość biurka zależy od wzrostu dziecka.
  • Najlepiej wybrać biurko z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł dostosować ją do wzrostu dziecka.
  • Ręce dziecka powinny swobodnie układać się na powierzchni biurka, nie mogą być zbyt nisko, ani zbyt wysoko.
  • Siedząc przy biurku dziecko powinno mieć możliwość swobodnego ułożenia ciała.

 

 

PAMIĘTAJ: Jeżeli umieszczasz tablicę korkową lub obraz nad biurkiem, zadbaj o przynajmniej 30-centymetrową odległość od oczu dziecka.

Biurko dla dziecka. Jakie wybrać?

Jak dobrać krzesło do biurka?

 

  • Krzesło powinno mieć wysokie oparcie i możliwość regulacji wysokości, aby nogi swobodnie dotykały podłoża.
  • Najlepszym wyborem będzie krzesło obrotowe na kółkach, posiadające możliwość regulacji wysokości oraz głębokości siedziska.
  • Jeśli krzesło ma oparcia na ręce, to powinny one układać się w przybliżeniu do kąta prostego.
  • Kolejnym aspektem przy wyborze krzesła jest możliwość swobodnego przechylania ciała i zmiany pozycji. Najnowsze badania pokazują, że pozostawanie w jednej pozycji zbyt długo ma negatywny wpływ na nasze ciało.

 

PAMIĘTAJ: Przy biurko dziecko nie powinno mieć możliwości siedzenia po turecku, stopy nie powinny także zwisać w powietrzu z powodu zbyt wysokiego krzesła. Istotna również jest odpowiednia ilość miejsca pod biurkiem, pozwalająca rozprostować nogi.

 

Biurko dla dziecka. Jak dobrać krzesło

 

Zobacz:

Lampka biurkowa. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą!

Jak spersonalizować wnętrze? Poznaj 5 sposobów

Odwiedź nas na facebooku: loftdizajn

Similar Posts