Styl loftowy w twoim domu. Poznaj 8 sposobów na idealny loft.

Styl loftowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Surowe, minimalistyczne formy, elegancka nowoczesność i funkcjonalność to główne cechy charakteryzujące prawdziwy loft. Jeśli należysz do grona osób, które również uległy niewątpliwemu urokowi loftów z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł. Dowiedz się jak wprowadzić

 

8 sposobów na styl loftowy

 

1. Stonowane kolory

Loftowe wnętrza charakteryzują się neutralną paletą barw. Idealne kolory do loftu to odcienie szarości, bieli, czerni i beżu. Neutralna paleta barw jest doskonałą bazą stylu loftowego. Odważne akcenty kolorystyczne pojawiają się jedynie w drobnych szczegółach, dzięki takiemu połączeniu możemy uzyskać spójne i stylowe wnętrze.

 

2. Cegła

Cegła stała się nierozłącznym elementem stylu loftowego. Surowe wykończenie loftów wynikało z faktu, że powstawały one w opuszczonych magazynach, fabrykach i innych przestrzeniach industrialnych. Pozostawianie surowej cegły na jednej ze ścian to najlepszy krok do uzyskania loftowej atmosfery.

styl loftowy

 

3. Połączenie drewna z metalem

Kolejną ważną cechu stylu loftowego jest połączenie sztucznych i organicznych materiałów. Postaw na surowe drewno zestawione z metalem lub szkłem. Połączenie starych i nowych materiałów to coś o czym nie możesz zapomnieć.

 

4. Odsłonięte okna

Duże, gołe okna wpuszczające naturalne światło są głównym elementem tworzenia otwartej i przewiewnej przestrzeni przypominającej loft. Nawet, jeśli twoje mieszkanie nie odpowiada typowej loftowej przestrzeni zostawienie nagich okien optycznie je powiększy.

 

5. Minimalistyczne meble

Meblując mieszkanie w stylu loftowym pamiętaj, żeby nie przepełnić przestrzeni. Kolejną charakterystyczną cechą loftu są minimalistyczne meble, które swobodnie wypełniają przestrzeń nie zagracając jej. Rozmieść meble w sposób strategiczny i zachowaj pomiędzy nimi odpowiednią przestrzeń.

 

styl loftowy

6. Odpowiednie oświetlenie

Styl loftowy to przede wszystkim specyficzne, industrialne oświetlenie. Zdecyduj się na metalowe lampy loftowe pełniące funkcję centralnego oświetlenia. Dobrym pomysłem są też lampy podłogowe, które świetnie sprawdzą się w salonie, jako uzupełnienie głównego oświetlenia.

 

styl loftowy

7. Odsłonięte rury i instalacje

Odsłonięte rury i instalacje wyróżniają loftowy styl. Nie decyduj się na ukrywania wszystkich rur i instalacji, a raczej potraktuj je jako element wystroju, który nadaje industrialny charakter całemu wnętrzu.

8. Dodatki

Dodatki odgrywają istotną rolę, niezależnie o jakim stylu mówimy. W stylu loftowym postaw na dodatki, takie jak stare fotografie, aparaty, porcelanę, zegary i tablice. To one sprawią, że pomimo surowego charakteru loftu, poczujesz się jak w domu.

 

Styl loftowy. Tablica korkowa z korków po winie

Tablica korkowa z korków po winie

A jakie elementy są twoim zdaniem niezbędne do uzyskania stylu loftowego?

Zobacz:

Vintage dekoracje. Zainspiruj się!

7 cech prawdziwego loftu

Odwiedź nas na facebooku: loftdizajn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Similar Posts