Styl rustykalny w lofcie. Zobacz 5 sposobów na loft w rustykalnym stylu

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje z natury oraz prostego, wiejskiego życia. Główną cechą stylu rustykalnego jest połączenie jasnych barw z naturalnymi tworzywami, takimi jak drewno. Ściślej mówiąc, styl rustykalny inspiruje się naturą i prostotą. Meble mają prosty dizajn, pastelowe kolory komponują się z drewnianymi elementami, a wzornictwo przejawiające się w dodatkach nadaje całemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

 

Styl rustykalny w lofcie

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że połączenie dwóch odmiennych stylów – w tym przypadku loftowego i rustykalnego – jest niemożliwe. Jeśli podoba Ci się styl rustykalny w loftowym wydaniu, skup się na szczegółach. Na przykład, w aranżacji sypialni bądź salonu postaw na widoczne drewniane słupy i belki w naturalnym kolorze. Zamiast paneli lub płytek, wybierz drewnianą podłogę z widocznymi słojami. Rustykalny styl to także dodatki – stare zegary, zdjęcia i obrazy, elementy wzornictwa.

 

styl rustykalny w lofcie

 

Rustykalne elementy w lofcie – jakie wybrać?

 

1. Dywan tkany

Nie tylko ociepli chłodne loftowe wnętrze, ale jest także nieodłącznym elementem rustykalnych wnętrz. Wybierz ten z charakterystycznym wzorem.

 

2. Cegła i drewno

Postaw na widoczną cegłę i drewniane elementy, np. charakterystyczne rustykalne meble z przetarciami lub okna w drewnianych ramach.

 

 

Styl rustykalny w lofcie

 

3. Narzuty i poduszki

Po raz kolejny zdecyduj się na charakterystyczny wzór, który ożywi całą przestrzeń. Postaw na narzutę i dekoracyjne poduszki, które umieścisz na fotelu, kanapie i łóżku.

 

4. Porcelana i inne ozdoby

Zdecyduj się na starą porcelanę i wzornictwo, świeczniki i świece. Skup się na szczegółach – wybierz drewniane ramy do zdjęć i obrazów oraz drewniane wieszaki. Charakterystyczne, stare wazony ze świeżymi kwiatami będą wisienką na torcie.

 

 

Styl rustykalny w lofcie. prl vintage sklep starocie loftdizajn.pl 4

Tablica magnetyczna loft, vintage

 

5. Rustykalna biel

Decydując się na połączenie stylu loftowego z rustykalnym, stawiamy przede wszystkim na dodatki. Styl loftowy charakteryzuje się stonowanymi kolorami. Aby uzyskać spójny wygląd stylu rustykalnego w loftowym wydaniu postaw na jednolity kolor ścian – biel, ewentualnie jasny popiel.

 

Zobacz:

Cegła dekoracyjna na ścianie? Zobacz jak zrobić

Mieszkania loftowe. Sprawdź co musisz wiedzieć o loftach

Odwiedź nas na facebooku: loft dizajn

Similar Posts