jak pozbyć się kornika z drewna?

Jak pozbyć się kornika z drewna? Pozbądź się ich raz na zawsze!

Korniki to potoczna nazwa szkodników drewna takich jak: miazgowiec parkietowiec, tykotek pstry, kołatek wrężyk czy też kołatek domowy. Sam kornik żeruje w żywym drewnie, czyli drzewie. Jak zatem pozbyć się skutecznie kornika z drewna, mebli etc.?

Jak pozbyć się kornika z drewna?

Istnieje wiele profesjonalnych sposobów, które przychodzą a ratunkiem dla osób próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie „jak pozbyć się korników?” na to jak pozbycie się korników (drewnojadów). Są to min. gazowanie, metoda termiczna (gorące powietrze), pułapki z feromonem, czy też promieniowanie.

W przypadku tych metod efektywność jest bardzo dobra jednak jak to zazwyczaj bywa, skuteczność idzie w parze z kosztami. Na szczęście na rynku są dostępne środki do usuwania korników w przystępnej cenie. Przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych preparatów dostępnych na rynku do usuwania korników.

 

 

Jak usunąć kornika z drewna/mebla/krzesła

Jaki środek wybrać żeby usunąć korniki?

Od jakiegoś czasu stosuje środek Hylotox. To skuteczny środek do zwalczania korników. Producent podaje, że po aplikacji należy spodziewać się efektów w czasie od 1 do 14 dni. Chcąc uskutecznić działanie preparatu Hylotox, należy dodatkowo osłonić zainfekowany przedmiot folią malarską na kilka dni.

Sam preparat jest bezbarwny i nie zmienia koloru drewna. Nanosi się go pędzlem, spryskiwaczem lub aplikuję strzykawką. Preparat nie tylko zwalcza korniki wewnątrz mebla, ale również zabezpiecza przed ich ponownym atakiem.

Więcej od tym jak zwalczyć korniki opowie Wam Kuba z kanału karoryfer, który to pragnę Wam serdecznie polecić.

 

Preparat jest bezbarwny, nie pozostawia przebarwień i doskonale współpracuje z większością dostępnych na rynku farb olejnych, emalii, lakierów oraz bejc. Stosuję Hylotox podczas renowacji starych mebli oraz mebli w stylu vintage i muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie.

Zazwyczaj po rozmontowaniu mebla, maluję wszystko preparatem dwukrotnie, po czym wrzucam wszystko do foliowego worka na tydzień. Po tym czasie nie zdarzyło mi się, żeby jakieś szkodniki drewna przeżyły.

 

Meble z PRL
Zobacz meble z okresu PRL w przystępnych cenach

 

Jak usunąć korniki z mebli?

W przypadku surowego drewna sprawa jest prosta, ponieważ wystarczy pomalować powierzchnię środkiem do zwalczania korników, zafoliować i pozostawić na kilka dni. Co jeśli korniki znajdują się w meblach? W takim przypadku musimy wstrzyknąć środek w otwory, które wydrążyły drewnojady i również zafoliować zainfekowany mebel.

 

fotel uszak prl
Odwiedź nasz sklep

 

Jeśli mebel jest poddawany renowacji i podczas prac zdzieramy starą powłokę wykończeniową, wtedy malujemy całość i owijamy np. folią stretch. Chodzi o to, żeby lakier lub wosk nie ograniczał wnikania preparatu do wnętrza mebla. Dlatego bardzo ważne jest usunięcie starego lakieru lub precyzyjne wstrzyknięcie preparatu w wydrążone dziurki.

 

Z renowacyjnymi pozdrowieniami

Konrad Piech

sprawdzony sposób na zmniejszenie rachunków

W temacie renowacji mebli przeczytaj także:

Jak naprawić meble pogryzione przez psa?

Jak pozbyć się kornika z drewna?

Jak usunąć farbę z metalu? 4 sprawdzone sposoby

Jak usunąć lakier z mebli na wysoki połysk?

Jak usunąć stary lakier z mebli? 5 niezawodnych sposobów

Jak wyposażyć warsztat?

 

Similar Posts