Kraków, gdzie kupię starocie

Gdzie kupię starocie w Krakowie? Sprawdź TOP 3 miejsca

Kraków jako jedno z najstarszych i największych miast Polski, kojarzyć się może z miejscem obfitującym w różnego place, gdzie można kupić starocie w okazyjnych cenach.

Jest to skojarzenie jak najbardziej uzasadnione. W dawnej stolicy Polski powinniśmy odwiedzić trzy targowiska, w których można nabyć rzeczy z minionych epok. Krakowskie targi staroci z pewnością nie należą do największych w Polsce jednak ich cykliczna organizacja w soboty oraz Niedziele jest niewątpliwym atutem.

 

giełda staroci Unitarg Kraków
giełda staroci Unitarg Kraków

 

Zatem w jakich miejscach w Krakowie kupimy starocie? W tym artykule opowiem Wam o trzech miejscach, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w mieście Królów Polski.

Gdzie kupię starocie w Krakowie?

hala targowa unitarg giełda staroci

Plac targowy Unitarg (hala targowa), Kraków starocie

 • adres: Grzegórzecka 14, 31-532 Kraków
 • kiedy? każda niedziela miesiąca 5.00/6.00 do 13.00
 • wstęp: wolny
 • parking: na okolicznych ulicach, w niedziele darmowy

 

Niektórym Hala targowa kojarzy się z kiełbaskami z nyski, innym z lodowiskiem cracovi, które znajduje się tuż obok, mi natomiast kojarzy się z niedzielnym targiem staroci.

unitarg plac targowyNa stosunkowo niedużym obszarze zlokalizowanym na Grzegórzkach, w każdą Niedzielę od ok. godziny 5.00 rano rozpoczyna się handel rozmaitościami.

Asortyment rzeczy jest naprawdę szeroki: zabytkowa elektronika, szkło, porcelana, meble z prl, stare gazety, używane książki, znaczki i monety to tylko niektóre spośród oferowanych rzeczy.

Plac targowy Unitarg to miejsce gdzie często można trafić na niezłe okazy w niskiej cenie. Niestety tylko środkowy fragment targowiska jest zadaszony. Na pozostałym terenie, sprzedawcy i kupujący muszą radzić sobie z często niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Ograniczona wielkość placu oraz brak parkingu jest niewątpliwym minusem.

Ostrzegam przed pozostawianiem auta w niedozwolonym miejscu. Straż miejska tego dnia jest wyjątkowo czujna. Sam tego doświadczyłem w postaci  100 zł mandatu 🙁

Do zalet należy zaliczyć lokalizację w centrum: 10 min pieszo od Rynku Głównego oraz dworca głównego. Niewątpliwie jest to jeden z powodów sporej liczby odwiedzających to miejsce – szczególnie podczas ładnej pogody.

 

gdzie kupie starocie w Krakowie?

Giełda staroci Balicka, KrakówGiełda Balicka w Krakowie

 • adres: Balicka 56, 30-001 Kraków
 • kiedy? każda sobota oraz niedziela w miesiącu. Sobota 9.00-13.00; Niedziela 8.00-13.00
 • wstęp: 2 zł
 • parking: dostępny

Dawniej na  giełdzie Balickiej w Krakowie dominował sprzęt elektroniczny. Od kilku dobrych lat, handel elektroniką jest zdecydowanie mniejszy.

Sporą popularnością natomiast cieszą się starocie, które sprzedawane są pod jedną z wiat.

W środku ciężko spotkać sprzedawców z przypadku. Większość handlarzy, zna wartość swoich zbiorów, co wcale nie znaczy, że nie można trafić na perełki w dobrych cenach.

giełda staroci Kraków Balice

Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem mebli to znajdziemy tutaj wiele ciekawych antyków a także dizajnerskich kompletów z peerelu. W tutejszej ofercie dominuje porcelana, szkło, oświetlenie oraz meble.

Znajdziemy tu także wiele artefaktów z Drugiej Wojny Światowej, stoisko z szachami oraz płytami winylowymi. Nie sposób wymienić całej oferty. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest dach nad głową oraz ogrzewanie w zimie.

Z minusów muszę wymienić nieprzewidywalność tego miejsca pod względem ilości sprzedających (zdarzają się targi, gdzie połowa miejsc jest wolna).

zakupy pod halą unitarg

Giełda staroci na Rybitwach

 • adres: Christo Botewa 6, 30-798 Kraków
 • kiedy? każda sobota oraz niedziela miesiąca w godzinach 8.00-13.00. W okresie letnim w ładną pogodę także piątki wieczorem.
 • wstęp: wolny
 • parking: duży, 5 zł w niedziele. Sobota oraz piątek za free

 

Giełda staroci na Rybitwach Kraków

 

Giełda staroci na rybitwach, to miejsce w którym w piątki oraz soboty dominuje handel rzeczami z zachodu. W niedziele dochodzi do tego sprzęt elektroniczny oraz akcesoria samochodowe (kosztem staroci).

 

stary sygnalizator świetlny zakupiony na giełdzie staroci rybitwy

 

Mała liczba sprzedawców nie powinna nas zniechęcić do odwiedzenia tego miejsca.

Okazje cenowe oraz różnorodność oferowanego towaru to tylko nieliczne z powodów, dla których powinniśmy się tu wybrać po starocie będąc w mieście Kraków. 

Powodzenia w poszukiwaniu skarbów!

COVID Aktualizacja – jakie zmiany podczas pandemii?

Unitarg

Kiedy ostatnio byłem pod halą targową Unitarg pierwsza połowa stycznia 2021) handel odbywał się w znacznie ograniczonym wymiarze. Około 1/4 wielkości w porównaniu do tego co zazwyczaj. Było też zdecydowanie mniej kupujących.

Podobno część handlowców przeniosła się na plac Nowy na Kazimierzu. Nie miałem okazji jeszcze tego zweryfikować.

Było trochę ciekawych perełek, jednak ze względu na moje noworoczne postanowienie ograniczania zakupów, wróciłem z niczym 😉

Wyglądało to mniej więcej tak

covid hala targowa unitarg

 

Rybitwy

Giełda staroci na Rybitwach funkcjonuje z małymi zmianami. Hendel odbywa się na sąsiedniej ulicy. Jak wybiorę się to podrzucę pinezkę. Na ten moment przekazuje tylko wieści od kumpla, który już kilkukrotnie zdążył odwiedzić (w sobotę) to miejsce w czasie lockdownu.

Giełda balicka

Balice funkcjonują jednak podobnie jak w poprzednich przypadkach, na okrojona skalę.

 

Na zakończenie mam jedną prośbę, jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek nad założeniem paneli fotowoltaicznych, to pragnę poinformować, że wraz z moimi braćmi, zajmujemy się tym zawodowo. Przeczytaj koniecznie naszą ofertę. Obiecuję, że nie będzie to stracony czas. Dowiesz się tam między innymi o:

 • Szybkim sposobie na zmniejszenie rachunków za prąd
 • oraz o mało znanym sposobie na ogrzewanie domu
 • poznasz także historię pewnego człowieka

Wejdź na www.balansdom.pl

 

sprawdzony sposób na zmniejszenie rachunków

Konrad

FB

Przeczytaj także:

Fotele z peerel po renowacji

Meble industrialne

Rejmund Hałas projekty

Similar Posts